Милан постигна трудна победа при домакинството си на последния Сиена, като победи новака елита с 2:1 в среща от 19-ия кръг на Серия А. Преди мача играчите на Масимилиано Алегри излязоха със специални фланелки, с които се обявиха против расизма във футбола.

Победата не оказа голямо влияние върху позицията на „росонерите“ в класирането, които останаха седми и се приближиха на 2 точки от 6-ия Рома.

Като цяло италианският гранд отново разочарова с играта си, като преди почивката единствено Кевин Констант и Стефан Ел Шаарави успяха да затруднят вратаря Пеголо. Гвинеецът принуди стража да избие над гредата негов прехвърлящ удар, докато звездата на Милан проби с лекота между двама бранители и стреля към далечния ъгъл. Пеголо обаче отново бе на мястото си и отрази.

След почивката отново Ел Шаарави бе най-близо до гола, когато в 59-ата минута негов удар с глава след центриране на Кевин Принс-Боатенг облиза напречната греда.

Все пак Милан излезе напред в средата на полувремето чрез резервата Боян Къркич. Бърза контраатака в червено и черно завърши с центриране на Боатенг към близката греда, а испанецът подложи главата си и отклони покрай Пеголо за 1:0.

Десет минути преди края безличният Джампаоло Пацини успя да си спечели дузпа, която собственоръчно прати под гредата за 2:0.

Гостите все пак върнаха едно попадение в 87-ата минута чрез Микеле Паолучи. Резервата засече с глава центриране на Анжело и не остави шанс на Абиати.

Milan vs Siena 2:1 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

С трите точки от днес Милан събра общо 30 в актива си, като ще се надява на грешна стъпка от Рома довечера, когато „джалоросите“ пътуват до Неапол за мач срещу местния Наполи.

Сиена пък не помръдна от дъното със своите едва 11 точки.