Отборът на Милан постигна лесна победа при домакинството си на Пескара, в деня, в който италианският гранд празнува 113 години от създаването си. „Росонерите“ се наложиха с 4:1, като две от попаденията във вратата на гостите бяха автоголове.

Мачът на „Сан Сиро“ започна по най-добрия начин за Милан, който успя да поведе само 35 секунди след първия съдийски сигнал. Ночерино откри головата сметка след пас на отлично представящия се Ел Шаарави.

Въпреки видимото предимство за домакините на препълнения стадион, първото полувреме приключи през нови голове в двете врати.

В началото на второто полувреме Абрускато си реализира нелеп автогол, увеличавайки преднината на „росонерите“ на 2:0. Четири минути след втория гол за Милан, в 56-ата гостите намалиха чрез Йепес.

В 79-ата Жонатас последва съдбата на своя съотборник Абрускато и също вкара в собствената си мрежа. Десет минути преди последния съдийски сигнал Ел Шаарави продължи с добрите си изяви и ознаменува добрата си игра с попадение, оформяйки крайното 4:1.

Milan vs Pescara 4:1 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

В същото време Ювентус също имаше безпроблемен мач срещу Аталанта, побеждавайки с категоричното 3:0. Домакините решиха всичко в срещата само за 27 минути, в които паднаха всичко голове. Вучинич откри във втората минута. В 14-ата Андреа Пирло изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, покачвайки на 2:0. Маркизио направи резултата класически в 27-ата минута.

Манфредини остави гостите с човек по-малко на терена, след като успя да си заработи два жълти картона в рамките на три минути. Така с комфортна преднина и човек повече, „бианконерите“ нямаха никакви проблеми да вземат трите точки в мача.

Juventus vs Atalanta 3:0 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Изненадата в кръга дойде в Киево, където Рома допусна поражение с 0:1. Единственият гол в срещата бе дело на Серджо Пелисиер три минути креди края.