Лидерът в италианската Серия А Милан увеличи преднината си на върха в класирането, след като победи Болоня с 3:0 като гост в двубой от 16-ти кръг на първенството.

"Росонерите" откриха резултата още в деветата минута, когато Кевин-Принс Боатенг се разписа след асистенция на Ибрахимович. В 35-та минута голмайсторът Боатенг изведе Робиньо сам срещу вратаря на домакините и бразилският национал не сгреши. Златан Ибрахимович направи резултата класически в 60-та минута, след страхотно подаване на Андреа Пирло.

Малко преди края нападателят на Болоня Марко Ди Вайо пропусна дузпа и не успя да вкара почетно попадение за домакините.

С победата отборът на Милан вече има преднина от шест точки на върха в класирането, преди днешния двубой между Ювентус и Лацио в Торино. Тимът на Болоня е 13-ти с 19 точки.