Лацио победи Рома в дербито на Рим. Двубоят от 12-тия кръг на Серия А завърши 3:2 в полза на символичните домакини, които по този начин увеличиха преднината пред своя градски съперник на 5 точки.

И двата отбора бяха загубили предишните си два мача в Серия А и този двубой се явяваше доста важен за тях. Преди срещата феновете нагорещиха обстановката, хвърляйки по полицаи коктейли "Молотов". Фен на Рома пък бе наръган.

Под проливния дъжд на „Олимпико“ Рома откри резултата в 9-а минута, когато Ерик Ламела засече с глава центриране на Франческо Тоти и вкара за 1:0. Лацио пък изравни в 35-ата минута след гол от фаул на Антонио Кандрева. Миро Клозе направи обрата пълен малко преди почивката след удар отблизо. До края на полувремето Даниеле Де Роси бе изгонен с директен червен картон след удар без топка срещу Маури. Последният пък вкара третия гол за тима си в началото на втората част, но след бе изгонен за втори жълт картон в 85-ата минута, а 60 секунди по-късно Миралем Пянич върна един гол.

Градските врагове бяха съседи в класирането преди този мач - Лацио беше пети, а Рома шести, а статуквото се запази и след края на дербито.

Милан записа ново разочарование, губейки с 1:3 на собствения си стадион от Фиорентина. Гостите поведоха с два гола през първото полувреме на Алберто Акуилани и Борха Валеро. Джампаоло Пацини върна едно попадение в 60-ата минута, но Хамдауи наказа отново домакините 2 минути преди края.

Фиорентина обаче не успя да измести Наполи на третото място след драматичен успех на Единсон Кавани и компания с 4:2 над Дженоа. Иммобиле даде преднина на домакините в средата на първата част, но Место изравни в 54-ата минута. Само 120 секунди по-късно Бертолачи отново помрачи настроението на гостите с гол за 2:1. Единсон Кавани обаче се отчете с гол за 2:2 11 минути преди края на мача, а Марек Хамшик донесе трите точки на отбора си в продължението на двубоя. Остана време дори за Лоренцо Инсине да вкара още един гол за гостите.