Лацио победи Наполи с 3:1 в директен сблъсък между два от отборите, които се борят за място в Шампионската лига през следващия сезон. Успехът на „римляните“ им дава сериозно предимство в битката за третото място и участие в най-комерсиалния турнир.

На „Олимпико“ домакините откриха резултата още в 9-а минута, когато Антонио Кандрева се възползва от пас на Томазо Роки и вкара за 1:0.

Гостите от Неапол успяха да изравнят в 34-а минута, когато Горан Пандев бе точен след страхотна асистенция на Езекел Лавеци.

Лацио обаче взе своето с два гола през второто полувреме. Стефано Маури даде нов аванс на отбора в 68-а минута, а крайното 3:1 оформи Кристиан Ледесма от дузпа в 81-а минута.

В класирането Лацио е на скъпоценното трето място, което дава право на участие в Шампионската лига, с 54 точки. Преследвачите Удинезе и Наполи пък имат съответно 51 и 48 точки.