Лацио направи невероятен обрат с човек по-малко, за да стигне до победата с 3:2 срещу Чезена в изтеглен мач от 23-я кръг на Серия.

Гостите от Чезена поведоха още в 14-та минута, когато Адриан Муту се възползва от хубав пас на Винченцио Якуинта и се разписа за 0:1.

Лацио остана с човек по-малко в 33-та минута, когато Конко бе изгонен с червен картон, а гостите получиха право да изпълнят дузпа. Наказателният удар бе реализиран от Якуинта в 35-та минута.

Обратът за Лацио започна в 53-та минута, когато Клозе комбинира с Ернанес и той се разписа за 1:2.

Лацио изравни резултата само осем минути по-късно в 61-та, когато Козак подаде към Лулич, който след това разстреля Антониоли за 2:2.

Още две минути по-късно, в 63-та Козак се разписа за 3:2.

След тази победа Лацио се изкачи на трето място във временното класиране преди останалите срещи от кръга. „Римските орли“ имат 42 точки, докато Чезена остана на предпоследната деветнадесета позиция с едва 16 точки.

szólj hozzá: Lazio vs Cesena 3:2 ALL GOALS