Лацио постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Удинезе от 14-я кръг на Серия А.

Домакините получиха правото да изпълнят дузпа още в 11-та минута, но Кристиан Ледесма пропусна от бялата точка.

Антонио ди Натале можеше да огорчи Лацио в 16-та минута, но след удара му топката срещна гредата.

Все пак столичани поведоха в резултата в 17-та минута, когато Стефано Маури намери Алваро Гонсалес, който прати топката във вратата на Бъркич.

Лацио удвои своята преднина в 31-та минута, когато Маури записа своята втора асистенция в срещата, след като намери Мирослав Клозе, а той не пропусна да вкара.

Антонио ди Натале имаше добра възможност в 40-та минута, но стреля неточно в аут.

През второто полувреме Лацио отбеляза трети гол дело на Ернанес в 59-та минута.

Със спечелените три точки Лацио се утвърди на петото място с актив от 26 точки. Удинезе остана на дванадесето място с 16 точки.

LAZ 1-0 UDI ourmatch.net by ourmatch
LAZ 2-0 UDI ourmatch.net by ourmatch
LAZ 3-0 UDI ourmatch.net by ourmatch