Наполи победи с 3:1 Милан в дербито от третия кръг на Серия А и по този начин оглави временното класиране.

Албелто Акуилани откри откри резултата в полза на Милан с глава след центриране на Антонио Касано в 12-ата минута.

Броени секунди след попадението домакините изравниха чрез Кавани, който реализира с глава след центриране от фаул на Кристиан Маджо.

В 36-ата минута отново Кавани вдигна на крака близо 60 000 на стадион Сан Пауло с втория си гол в мача.

Шест минути след почивката уругваецът довърши Милан с третия си гол след една лошо избита топка от Алесандро Неста.

До края на мача футболистите на Милан се опитаха да се върнат в мача, но пропуски направиха Пато и Ел Шаарави.

Наполи заема първо място след тази победа с актив от 6 точки и по-добра голова разлика от Ювентус, а Милан се намира на осемнадесета позиция с 1 точка.

szólj hozzá: Nap 3-1 Mil