Доста изненадващи загуби допуснаха отборите на Лацио и Удинезе в мачовете си от 27-я кръг на Серия А.

Лацио загуби с 1:3 при домакинството си на Болоня, но въпреки това остана на трето място във временното класиране.

Болоня поведе в 11-та минута, когато след голяма грешка в отбраната на Лацио, Маркети първоначално се намеси добре, но Даниеле Портанова се възползва от неразбирателството и прати топката във вратата на „римските орли“.

Болоня удвои своята преднина в 28-та минута, когато Маркети излезе да избие една топка с глава и изпревари Акуафреска, но Диманти от далечно разстояние прехвърли вратаря на Лацио и прати топката в мрежата му.

Лацио остана с човек по-малко в 42-та минута, когато Матусалем удари с ръката си Диаманти и получи директен червен картон.

Лацио се върна в срещата, след като Рубин си отбеляза нелеп автогол в 56-та минута, когато се опита да върне една топка назад към стража Жиле, но за сметка на това я прати във врата му за 1:2.

Домакините завършиха срещата с девет играчи, след като Гонсалес бе изгонен в 59-та минута.

Болоня отбеляза трети гол в 60-та минута, когато Крин с далечен удар направи безпомощен Маркети за 1:3.

Въпреки загубата Лацио остана на трето място с 48 точки и е с две пред четвъртия Наполи.

Удинезе не успя да се възползва от грешката на столичани, тъй като загуби с 0:1 при гостуването си на предпоследния Новара.

Единственият гол в срещата отбеляза Джеда в 16-та минута.

Удинезе остана на пета позиция с 46 точки, колкото има и четвъртият Наполи и е на две от Лацио.