Ювентус победи с 1:0 като гост Сиена и оглави класирането в Серия А след първите два мача от новия сезон.

В сблъсъка между двата черно-бели отбора гостите от Торино показаха, че притежават по-голяма класа и си осигуриха трите точки с гол в 54-ата минута на Алесандро Матри, който се възползва от добро подаване на Мирко Вучинич.

Така Юве се възползва оптимално от лесната си програма в първите две срещи и поведе в подреждането с 6 точки и голова разлика 5:1.

На второ място излезе Удинезе, който победи с 2:0 у дома Фиорентина с попадения на Антонио Ди Натале от дузпа и Маурисио Исла и има същия актив от точки, но голова разлика „само“ 4:0.

Лацио изненадващо загуби като домакин от Дженоа с 1:2. Орлите поведоха с ранен гол на Джузепе Скули в 11-ата, но гостите направиха пълен обрат с попадения на Родриго Паласио и Юрай Кучка в 54-ата и 72-ата минути.

Парма пък победи с 2:1 у дома Киево с два гола на Себастиан Джовинко, вторият от които беше в последната минута, след което Джовинко получи и втори жълт картон и бе изгонен. Точен за тима от Верона пък бе Алберто Палоски.

Лече би с 2:0 като гост Болоня, а попаденията бяха на Гилермо Джакомаци и Карлос Гросмюлер.

Катания на свой терен излъга с 1:0 Чезена с гол на Макси Лопес в 54-ата.