Ювентус победи с категоричното 3:0 Селтик в Глазгоу в първия осминфинален сблъсък между двата тима в Шампионската лига. Торинци вкараха едно попадение в началото на двубоя чрез Алесандро Матри, а направиха реванша на 6-и март протоколен с две попадения в края на мача чрез Клаудио Маркизио и Мирко Вучинич.

Нийл Ленън изненада на „Селтик Парк" с включването на Ефе Амброуз в стартовия състав, тъй като футболистът във вторник сутринта се бе завърнал от Йоханесбург, където спечели с Нигерия Купата на Африканските нации. В нападение, Джеймс Фостър замени Йоргос Самарас, който не успя да се възстанови навреме от контузия.

„Старата госпожа“ пък излезе в познатата си формация 3-5-2, като напред оперираха Алесандро Матри и Мирко Вучинич. Николас Анелка пък започна срещата на пейката, като все пак дебютира за Юве в Шампионската лига, след като влезе на терена в 86-та минута на мястото на Вучинич.

Срещата започна със силен шут на Виктор Уаняма, а топката бе избита от Джиджи Буфон в корнер. Малко по-късно обаче домакините сбъркаха в отбрана и бяха наказани.

В 3-та минута гостите подхванаха атака отляво, последва дълго подаване на Федерико Пелузо, фатално сбърка Ефе Амброуз, топката стигна до Алесандро Матри, който пусна покрай стража на Селтик. Още при този удар топката премина голлинията, но това не бе забелязано от рефера на аутлинията, тя бе избита от бранител на Селтик, след което при добавката Клаудио Маркизио я довкара със силен шут отблизо за 1:0 в полза на италианците.

източник: Reuters

Малко след попадението на официалната страница на УЕФА бе оправено името на голмайстора и голът бе зачетен на името на Матри.

Минути след гола Крис Комънс стреля добре по тревата, след лошо избита топка от бранител на италианците, но ударът бе хванат с вещина от Буфон. След като бе открит резултата, домакините се активизираха и пресираха своя съперник навсякъде по терена.

В началото на второто полувреме домакините трябваше да извършат принудителна смяна, в 59-та минута Микаел Лустих бе заменен от Адам Матюс.

Малко по-късно, страхотна възможност пропуснаха шотландците, след като малко пред вратарското поле Ефе Амброуз стреля с глава, но слабо и Джиджи Буфон спаси.

Принудителна смяна трябваше да извърши и Антонио Конте в средата на второто полувреме. В 69-та минута Симоне Падуин замени Федерико Пелузо.

През второто полувреме, домакините натискаха здраво своя съперник и на няколко пъти сериозно затягаха обръча около вратата на Джиджи Буфон. Торинци пък разчитаха на контраатаките.

Ювентус в крайна сметка удвои преднината си в 77-та минута. Гостите направиха страхотна атака, топката стигна до Матри, който с едно докосване прокара към Маркизио. Последният с един финт литна Скот Браун в наказателното поле, след което вкара за 2:0 в полза на „старата госпожа“.

Малко по-късно Ювентус реши двубоя. В 82-та минута Ефе Амброиз отново сбърка, загуби топката малко пред наказателното поле, Клаидуо Маркизио след това намери Мирко Вучинич, който хладнокръвно вкара за крайното 3:0 в полза на италианците.