Ювентус победи у дома Интер с 1:0 в двубоя в среща от Серия А. Дербито на Италия, както е известен този мач, обаче не представи очаквания спектакъл, като за 90 минути двата тима отправиха едва три точни удара към вратите.

Единственото попадение в Торино падна в 30-ата минута. Точно половин час след началото на срещата Милош Красич проби отдясно, върна към Сьоренсен на ъгъла на наказателното поле, той центрира в пеналта и за оставения непокрит от отбраната на гостите Алесандро Матри не бе трудно да се разпише с глава.

Интер сътвори най-чистото си голово положение в мача едва 89-ата минута, но вместо да изравни, от три метра и на празна врата Самуел Ето’о прати топката в гредата.

В 90-ата отново Ето’о можеше да донесе хикс на Интер, но останал сам срещу вратаря Джанлуиджи Буфон подходи нескопосано към топката и не успя да я овладее.

С този успех Юве се изкачи на шесто място в Калчото с 41 точки, докато Интер е четвърти с 44. Лидер в Италия е Милан с 52 точки.