Италия оглави класирането в група I от световните квалификации, след като победи с 2:0 като домакин Малта.

„Скуадра адзура“ поведе в резултата още в 5-та минута, когато Маркизио подаде към Дестро, който се разписа за 1:0.

Диаманти изпусна да се разпише в 12-та минута, след като след удара му топката мина в страни от врата на Хог. Осем минути по-късно Пирло намери Маркизио, но ударът му мина в страни от вратата на Малта.

Мифсуд се опита да изненада Буфон в 30-та минута, но прехвърли и вратата на Италия.

До края на първото полувреме футболистите на Италия направиха няколко сериозни пропуска чрез Пирло, Освалдо и Дестро.

Ночерино изпусна идеална възможност да вкара в 54-та минута, тъй като Хог отрази удара му. След това последваха нови пропуски на Пацини, Маркизио и Ночерино.

Във втората минута от допълнителното време на срещата Италия вкара втори гол, след като Пелузо бе точен отблизо.

Италия има актив от 4 точки, колкото и България, но е с по-добра гола разлика от трикольорите. Армения остава с 3 точки, а Чехия и Дания имат по 1.

italy 2-0 by Futbol2101