Шампионът Интер разгроми Дженоа с 5:2 върна разликата от 5 точки с лидера Милан.

Гостите от Генуа изненадващо водеха с 1:0 на почивката след гол на Родриго Паласио в 41-а минута.

През второто полувреме обаче "нерадзурите" бяха пълни господари на терена и разгромиха своя съперник. Джампаоло Пацини изравни в 50-а минута, а с два гола на Самуел Ето'о в 51 и 57-а минути Интер поведе с 3:1.

Горан Пандев и Юто Нагамото се разписаха по веднъж и резултатът стана 5:1. В добавеното време Мауро Бозели направи загубата на Дженоа по-почетна, като оформи крайното 5:2.

Така Интер запази интригата за титлата с градския съперник Милан, който снощи постигна важна победа над Ювентус с 1:0.

Третият в класирането Наполи се препъна у дома срещу Бреша, като завърши 0:0 и се отдалечи от лидера Милан на 8 точки.

Валери Божинов влезе като резерва за Парма при нулевото равенство като гост на Киево.

Българинът се появи в игра още в 19-а минута на мястото на получилия контузия Амаури. Божинов бе сред най-активните в отбора на Парма, но не успя да помогне на тима да стигне до победата.

В последните 15-ина минути Парма игра с човек по-малко след втори жълт картон на Габриел Палета.

Антонио Ди Натале вкара 22-ия си гол в Серия А този сезон и донесе победата на Удинезе над Бари с 1:0. Ди Натале се разписа от дузпа в 76-а минута и остава начело в листата на голмайсторите с 2 гола повече от Едисон Кавани от Наполи.

С тази победа Удинезе измести Лацио от четвъртото място, поне за няколко часа. Лацио приема Палермо в последния мач от кръга тази вечер.

С два гола на Адриан Муту и един на Алберто Джилардино Фиорентина постигна класическа победа с 3:0 срещу Катания.

Всички резултати в Италия от днес: Болоня - Каляри 2:2, Киево - Парма 0:0, Фиорентина - Катаня 3:0, Интер - Дженоа 5:2, Наполи - Бреша 0:0, Удинезе - Бари 1:0.