Отборът на Интер се завърна на пътя на победата, след като победи Каляри като домакин с 2:1. В последния мач, който „нерадзурите“ играха, Интер допусна поражение с 1:2 в дербито срещу Ювентус, а срещата от последния кръг срещу Дженоа бе отложена.

Днес „синьо-черните“ стигнаха до успеха след голове на Мота и Коутиньо, който дойдоха през втората част. През първото полувреме домакините надиграха своя противник, но въпреки че на два пъти удряха напречната греда на вратата на гостите, така и не успяха да вкарат.

Това обаче се случи през второто полувреме, когато реализираха два безответни гола. Първо Тиаго Мота вкара в 54-ата минута, а Фелипе Коутиньо бе точен за 2:0 само шест минути след откриването на резултата.

Почетното попадение за Каляри дойде минута преди края и бе дело на Ларивери.

На загрявката преди двубоя на „Сан Сиро“, Уесли Снайдер се контузи и бе заменен в последния момент, именно от Коутиньо.

След победата Интер се изкачи с едно място във временното класиране и вече е 16-ти. Каляри пък заема десето място преди изиграването на останалите мачове от кръга.

szólj hozzá: Int 2-1 Cag