В среща от 30-ия кръг на Серия А домакините от Рома постигнаха изключително важен успех с 5:2 над Новара, който ги приближи само на точка от тима на Удинезе в борбата за местата, даващи право на участие в Европа.

Срещата започна с изненадващ гол за гостите. В 17-ата минута Андреа Карачоло откри след подаване на Джузепе Джемити. Само 8 минути по-късно обаче Марко Антонио де Матош – Маркиньо изразвни, а в 34-ата Пабло Освалдо изведе „вълците“ напред в резулатата след асистенция на легендата Франческо Тоти.

ВИДЕО и СНИМКИ: Рома разгроми Новара в мач със 7 гола

източник: Снимки: Reuters

В началото на второто полувреме домакините стигнаха до още два гола. Фабио Симплисио направи 3:1 в 55-ата минута, а в 62-ата юношата на Барселона Боян Къркич увеличи на 4:1.

В 77-ата Такаюки Моримото намали, а в самия край на срещата аржентинският талант Ерик Ламела оформи крайният резултат.

С победата Рома събра 47 точки на 6-ото място и изостава само на 1 от 5-ия Удинезе, който се намира в зона Лига Европа и днес гостува на намиращия се на 3 точки над зоната на изпадащите Сиена.

Новара пък остава на 19-а позиция с 24 точки.
AS Roma 5-2 Novara Full highlights 01.04.2012 by vik2003