Фиорентина заби тежък шамар на Интер, след като победи „нерадзурите“ с 4:1 в мач от 25-тия кръг на Серия А.

Двубоят бе директен спор в битката за челните места и се очакваше да бъде много оспорван, но вместо това „виолетовите“ напълно надиграха своя съперник, а мачът дори можеше да завърши с по-лош резултат за тима от Милано.

Над всички на терена бяха Адем Ляич и Стеван Йоветич, които забиха по два гола за успеха. В 13-а минута Йоветич центрира към Ляич, който от трудна позиция с глава вкара за 1:0.

В 33-а минута Йоветич удвои преднината с много техничен и силен удар извън наказателното поле, който попадна в горния десен ъгъл.

Малко след подновяването на играта през второто полувреме Йоветич сложи точка на всякаква интрига. След разбъркване пред наказателното поле, Алберто Акуилани с пета по страхотен начин намери черногореца, който от отлична позиция без проблеми вкара за 3:0.

В 66-а минута пък Ляич с техничен удар вкара четвъртия гол в мача, а в самия край Антонио Касано със силен шут реализира почетния гол за Интер, с който оформи крайното 4:1.

В класирането Интер е на пето място с 43 точки, но вече само на една пред шестия Фиорентина.