Рома постигна безпроблемна победа с 3:0 над Сампдория в мач от 24-тия кръг на Серия А. По този начин "джалоросите" се доближиха на 9 точки зад лидера Ювентус, а имат и мач по-малко.

На "Олимпико" домакините имаха пълно преимущество над случващото се на терена и съвсем логично стигнаха до трите точки.

През първата част момчетата на Руди Гарсия направиха доста пропуски и изглеждаше, че почивката все пак ще дойде при 0:0. В 44-а минута обаче, след центриране от корнер на Миралем Пянич, Матиа Дестро бе най-съобразителен в наказателното поле и с прецизен удар с глава вкара за 1:0.

В 54-а минута авансът на Рома вече бе удвоен. Този път голмайстор бе Пянич, който стреля перфектно от фаул от около 25 метра, прехвърли стената и насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Анжело Да Коста.

4 минути по-късно интригата в мача приключи след втория гол в двубоя на Дестро. След отлична атака, Жервиньо получи пас с пета и от своя страна намери отлично в наказателното поле нападателя, който бе с гръб към вратата. Дестро обаче се измъкна хитро от Реджини и с мощен удар над вратаря вкара за крайното 3:0.

Сампдория довърши мача с човек по-малко, след като Даниеле Гасталдело получи втори жълт картон в 80-а минута.

В класирането Рома е на второ място с 54 точки, докато Сампдория е на 12-а позиция с 28.