В мач от 18-ия кръг на Серия Б на италианското първенство Трапани на българския защитник Павел Виданов изпусна два гола аванс срещу гостуващия Перуджа и мачът завърши наравно – 2:2.

Павел Виданов откри резултата в полза на сицилианците. В 16-ата минута след изпълнение на корнер бившият защитник на ЦСКА скоми най-високо от всички и с глава забоде топката във вратата на Перуджа за 1:0.

Последваха няколко възможности за гол за гостите, но те не успяха да ги реализират. Тогава дойде ред отново на Трапани да покаже реализъм в играта си и да стигне до втори гол. Реализира го Басо в 41-вата минута.

Много бързо Перуджа успя да върне един гол в началото на второто полувреме. В 49-ата минута негов автор стана Голданига.

Перуджа не отказа да преследва ремито и стигна до него от дузпа в 79-ата минута. От бялата точка се разписа Фалчинели, правейки резултата 2:2. В добавеното време Перуджа дори имаше шанса да спечели победат.

В класирането на Серия Б Трапани е четвърти с 27 точки,а Перуджа има с 2 по-малко и е на осмата позиция.