Отборът на Верона запази минимални шансове за оставане в Серия А, след като в последния мач от 31-ия кръг на Серия А победи с 1:0 като гост на Болоня.

Единственият гол в мача падна в 42-ата минута, когато Федерико Вивиани центрира от корнер и намери перфектно Самир, който скочи най-високо и с глава изпрати топката в десния ъгъл за 1:0.

В 66-ата минута домакините имаха отличен шанс за изравняване, но ударът на Лука Рицо бе блокиран самоотвержено от шпагат на играч на гостите.

Отново Рицо можеше да вкара в 83-ата минута, но ударът му от около точката на дузпата бе отразен блестящо от вратаря на Верона Пиерлуиджи Голини.

Така Верона стигна до трите точки, с които увеличи актива си на 22 точки, които обаче оставят тима на последно място, на 6 точки зад първия над зоната на изпадащите Карпи. Болоня е спокоен за бъдещето си в елита, тъй като с актив от 36 точки заема 12-а позиция.