Верона е все по-близо да изпадането в Серия Б, след като загуби с 1:3 гостуването си на Дженоа в 34-ия кръг на италианското първенство.

Андрей Гълъбинов бе резерва и не се появи в игра за победителите в мача.

Отборът от града на Ромео и Жулиета има 29 точки и е на цели 6от спасителния бряг 4 кръга преди кръга.

Дженоа - Верона 3:1

източник: БГНЕС

Същевременно с това Дженоа плува в спокойните води на „златната среда” със своите 41 точки и 11-ото си място.

Юри Медеейрош с премерен удар от средна дистанция сложи началото на головете в този мач още в 7-ата имнута – 1:0 за Дженоа.

Верона се върна в мача, благодарарение на дузпа, реализирана от Ромуло в 64-ата, отсъдена за игра с ръка – 1:1.

Но Даниел Беса в 78-ата минута изведе Дженоа напред в 78-ата минута след бъркотия пред голлинията.

В края ветеранът Горан Пандев вкара гол-красавец с прехвърлящ вратаря удар за крайното Дженоа – Верона 3:1.