Верона спечели след изпълнение на дузпи първото градско дерби в историята за Купата на Италия срещу Киево. Мачът от 1/16-ина финалите беше много оспорван и приключи 1:1 в редовното време и продълженията.

При дузпите обаче по-точни се оказаха футболистите на Верона, които се наложиха с 5:4 и продължават напред.

В редовното време Пелисиер бе извел Киево напред още в 8-ата минута, а в 34-ата Фарес бе направил 1:1.

До този момент двата веронски отбора се бяха срещали в Серия А и в Серия Б общо 17 пъти, като победата бе споходила Киево 7 пъти, 6 пъти бе печелил Верона, а 4 пъти бяха регистрирани равенства.

В друг 1/16-финал за Купата на Италия 16-ият в Серия а Сасуоло успя да преодолее с 2:1 лидера във втора дивизия Бари. Победният гол за Сасуоло вкара в добавеното време на 90-те минути Политано. Преди него Фалчинели бе дал аванс на Сасуоло в 34-ата минута, а Нене от дузпа бе изравнил за Бари в 64-ата.

Торино също се класира напред след победа с 2:0 срещу гостуващия Карпи. Яго Фалке в 18-ата и Андреа Белоти в 32-ата бяха точни за Торо.