Верона продължава без победа след поражение от Сампдория Тимът инкасира поражение от Сампдория с 1:4 като гост и така вече има на сметката си четири загуби и 5 равенства.

Двубоят бе сравнително равностоен, що се касае до владение на топката. За сметка на това домакините показаха значителна ефективност в атака и реализираха 4 от създадените положения.

Сампдория поведе след 11 минути игра. Луис Муриел се озова на чудесна позиция в наказателното поле, стреля и така откри за 1:0.

В 28-ата минута Ервин Зуканович получи подаване от Роберто Сориано и така покачи на 2:0, а в добавеното време на първата част Сориано след комбинация с Едер направи домакинската преднина класическа.

След почвиката Луис Муриел записа и втори гол на сметката си и така направи 4:0.

По-малко от 20 минути преди края пък съставът на Верона отбеляза и почетното си попадение. Артур Йонита бе точен, оформяйки крайното 1:4.

В класирането Сампдория събра 14 точки и е на 9-о място. Същият актив имат и Торино и Аталанта, които обаче са с по-добри показатели. Верона е в зоната на изпадащите с 19-и с 5.