Венеция записа първа победа от началото на сезона в Серия А, след като се наложи с 2:0 у дома над Дженоа. Джанлука Бузио откри резултата в 63-ата минута, а Йоел Поянпало оформи крайния резултат в 85-ата.

Двубоят започна силно за домакините, като Пиерлуиджи Голини отрази удари на Бузио, Хапс и Елертсон.

Малко след това Кандела събори Витиня в наказателното поле, а само фактът, че имаше засада в хода на атаката спаси Венеция от дузпа.

В началото на второто полувреме Голини отрази удар от бялата точка на Поянпало.

В 63-ата минута Венеция поведе с гол на Бузио. Халфът опита да намери Ористиано, но няколко играчи, включително и Голини, не се ориентираха добре и топката влезе във вратата. Пет минути преди края Венеция удвои аванса си с гол на Поянпало.