Венеция победи Болоня драматично с 4:3 в добавеното време и запази малък шанс да се спаси в Серия А в оставащите мачове до края на сезона.

Мачът предложи много обрати, като тимът на Венеция поведе с 2:0, преди Болоня да постигне пълен обрат при 2:3, а в последните минути домакините да вкарат два гола.

Венеция започна силно мача и поведе с 2:0 до 20-ата минута с голове на Тома Анри и Софиан Киянe. Рикардо Орсолини обаче върна един гол за Болоня в добавеното време на първата част, а Марко Арнаутович изравни в началото на второто полувреме.

В 68-ата минута Жерди Шаутен от Болоня направи обрата за тима си пълен, но Матиа Араму изравни от дузпа, а в третата минута на добавеното време на мача Денис Йонсен даде надежда на Венеция с крайното 4:3.