Валядолид записа ценен успех като гост над Райо Валекано с 2:1 в мач от 25-тия кръг на Примера дивисион.

Всичко по-интересно в мача се случи в последните 20 минути, в които паднаха и трите гола. Гостите откриха в 71-а минута, когато Буено центрира, а в опита си да избие Жорди Амат с глава заби топката в собствената си врата.

Още в ответната атака обаче Амат видя, че вратарят Рубен Андраде е излязъл напред и с удар почти от центъра го прехвърли се реваншира като на свой ред вкара, този път във вярната врата, за да изравни за 1:1.

Валядолид обаче стигна до успеха в 80-а минута, когато след нова асистенция на Буено, Манучо вкара за крайното 2:1.

В класирането Райо е на седмо място с 37 точки, а Валядолид е на 11-а позиция с 33.