Валери Божинов отбеляза попадение за своя тим Тернана, но тимът на българина загуби с 2:4 при гостуването на Трапани в мач от 31-ия кръг на Серия Б.

Домакините откриха резултата в 7-ата минута с попадение на Араму, а само три минути по-късно Куриале удвои. Футболистите на Тернана стигнаха до равенството в рамките на само 6 минути. Първо Чераволо намали в 14-ата минута, а в 20-ата минута Божинов възстанови равенството.

За съжаление на гостите те допуснаха нов гол до пичивката. В 39-ата минута Абате даде аванс на Трапани.

В 50-ата минута българският нападател беше заменен от Авенати, а домакините успяха да стигнат и до 4-ти гол. Той беше дело на Куриале, който се разписа в 74-ата минута на двубоя. След поражението Тернана заема 16-ото място с актив от 37 точки.

Лидер е състава на Карпи с 59 точки независимо от поражението в кръга от състава на Пескара и то у дома.