Отборът на Валенсия надигра с 2:1 гостуващия Алавес в среща от 8-ми кръг на Ла Лига. Максимилиано Гомес се разписа в 27-ата минута, а Даниел Парехо се разписа в 80-а минута. За баските точен беше Лукас Перес в 90-ата минута.

В 11-ата минута Денис Черишев центрира и съвсем малко не достигна на Макси Гомес да засече топката.

В 27-ата новият нападател на “прилепите” откри резултата. Родриго подаде вертикално, Гомес овладя и със защитник на гърба успя да стреля много точно до гредата и направи резултата 1:0.

В края полувремето Родриго изпусна две голови ситуации.

В 52-ата Яспер Силесен се справи брилянтно с удар на Хоселу.

Две минути по-късно Лукас Перес изпусна страхотен шанс за баските.

В 79-ата Дани Парехо се измъкна от засадата и бе спрян непозволено от вратаря в наказателното поле, за което съдията отсъди дузпа за "прилепите". Парехо бе точен от бялата точка и отбеляза с красива “паненка” за 2:0.

В последната минута от редовното време Лукас Перес върна един гол след добавка.

Така Валенсия се намира на 9-о място с актив от 12 точки, а Алавес е на 15-а позиция с 8 точки.