Милан може да си осигури лесни три точки, ако футболните босове в Италия решат да присъдят служебна победа за „росонерите”. Бившият рефер Маурицо Лауди намекна за това днес, като според него е много вероятно да бъде даден резултат 3:0 в полза на Милан от двубоя срещу Аталанта.

Мачът бе прекратен след едва шест изиграни минути на „Стадио Атлети Адзури Д`Италия”, когато част от агитката на Аталанта счупи предпазното стъкло и нахълта на терена.

Единствено за тази среща днес не бе насрочена нова дата, като шефовете на италианския футбол ще решават допълнително. Лауди обаче смята, че може би ще има служебен резултат. „Има такава опасност,” каза той пред радио Марте Стерео.

„Аталанта може да понесе дисциплинарни и финансови санкции, но най-вероятно ще им се наложи да играят на закрити врата или на неутрален терен.”