Отборът на Милан записа втора поредна загуба от началото на сезона в Серия А. В мач от третия кръг на калчото момчетата на Винченцо Монтела отстъпиха у дома с 0:1 срещу Удинезе, което им отрежда място във втората половина на таблицата.

„Росонерите“ излязоха в доста променен състав, тъй като срещата заради наказания пропуснаха Юрай Куцка и М'Байе Нианг, а Андреа Бертолачи, Мати Фернандес и Кристиан Сапата отпаднаха от сметките заради травми. Домакините се нуждаеха от доста по-солидно представяне в защита, след като в предишните си 2 мача инкасираха общо 6 гола.

Удинезе от своя страна успя да счупи 9-годишен карък срещу именития си съперник. „Фриуланите“ не бяха побеждавали Милан от май 2007 година, когато спечелиха истински трилър с 3:2. До мача им днес те бяха в Серия от 3 равенства и 6 поражения на ниво Серия А.

Удинезе започна доста надъхано на „Сан Сиро“ и не предоставяше почти никакви шансове на противника с изключение на един далечен шут на Габрие Палета. Тъкмо гостите имаха и първото чисто положение в мача. В 27-ата минута Сирил Теро беше много близо до откриването на резултата, след като засече центриране при една контраатака, ала Джанлуиджи Донарума отби топката.

Малко след него Хосе Ернесто Соса можеше да ознаменува дебюта си за Милан с красив гол, ако неговото впечатляващо воле от границата на наказателното поле не бе срещнало напречната греда.

През втората част резервата Кейсуке Хонда изтърва най-чистият шанс за домакините, след като извеждащ пас на Андреа Поли го остави очи в очи с вратаря на Удинезе Орестис Карнезис.

Победният гол за фриуланите падна 2 минути преди края на срещата. Еманюел Агиеманг-Баду напредна отдясно и центрира наглед безадресно. Тримата защитници на Милан обаче тотално се провалиха, като позволиха на Стипе Перица да засече необезпокояван от воле и да прати кълбото до левия стълб за крайното 1:0.

Така с 2 победи и една загуба дотук момчетата Джузепе Якини се изкачиха до 5-ото място в Серия А. Милан от своя страна остава 14-и с едва 3 точки в актива си.