Удинезе победи Палермо с 4:1, след като се върна от 0:1 в срещата от 29-ия кръг на Серия А.

Освен цели 4 гола, които Палермо допусна, той остана и с десет души след червен картон на Алесандро Диаманти в 74-ата минута.

"Розово-черните" поведоха още в 12-ата минута чрез Роланд Салаи. Той получи хубав пас отляво и шутира буквално през краката на защитниците, за да се разпише за 1:0.

Минути преди края на първото полувреме обаче Удинезе успя да отговори. Сирил Теро получи топката от Самир и с топовен изстрел отдалеч изравни.

В 60-ата минута Дуван Сапата даде преднина на домакините, постигайки пълен обрат, след тотално разбъркване пред вратата на "орлите".

Осем минути по-късно Родриго де Пол увеличи на 3:1. След няколко опита да намерят вратата и няколко рикошета, той успя да се разпише.

Якуб Янкто тотално довърши гостите в 80-ата минута. След ново добро отборно отиграване, играч на Удинезе върна назад към него и  той офори крайното 4:1.

За Палермо 90 минути игра българинът Ивайло Чочев.