Отборът на Удинезе победи като домакин с 3:2 Катания в първи 1/4-финален мач от турнира за Купата на Италия.

На "Стадио Фриули" в Удине домакините поведоха в резултата още в 10-ата минута, когато точен за тях бе Дамиано Фаронети.

В 12-ата минута Катания изравни след попадение на Мариано Изко. Удинезе се оказа догонващия тим в резултата в 31-ата минута, когато гостите от о-в Сициллия вкараха втори гол чрез Хорхе Мартинес.

След почивката домакините успяха да обърнат резултата. Първо в 71-ата минута на срещата Симоне Пепе вкара за 2:2, а в 75-ата минута Диас Фелипе отбеляза победното попадение за Удинезе. Крайният резултат 3:2 обаче е може би от по-голяма полза за гостите от Катания, които вече имат два отбелязани гола на чужд терен преди реванша на техния стадион.