Удинезе разгроми Сасуоло с 3:0 като домакин в мач от 19-ия кръг на Серия А. Домакините показаха солидна игра и успехът им дойде напълно заслужено.

В 8-ата минута нападателят на „фриуланите“ Окака бе близо до откриването на резултата, но ударът му с глава премина над вратата. Гостите отговориха с удар в левия страничен стълб на Траоре.

В 14-ата минута Удинезе откри резултата. Този път Стефано Окака показа по-точен мерник и след удар с глава, топката срещна напречната греда и влетя в мрежата – 1:0.

До края на първата част домакините притискаха съерника си, но до нов гол не се стигна.

В начаото на втората част Мусо отрази мощен удар на Траоре отблизо и запази вратата си суха.

Удинезе бързо забрави този епизод и притисна отново съперника си. Това даде резултат в 68-ата минута, когато те удвоиха преднината си. Кен Сама получи в наказателното поле и с диагонален удар в долния ляв ъгъл реализира – 2:0.

В следващите минути Сасуоло опита да се върне в мача, но домакините продължиха със стабилната си игра.

В заключителните минути на двубоя „фриуланите“ организираха скоростна контраатака. Фофана намери Родргио Де Паул. Аржентинецът овладя перфектно и с точен изстрел матира за трети път Консили – 3:0.

Това бе трети пореден успех за Удинезе в Серия А, а Сасуоло се смъкна до 14-ото място на пет точки от опасната зона.