Удинезе разби Каляри с гръмкото 4:0 в гостуването си от 18-ия кръг на Серия "А". "Зебрите" не срещнаха особени затруднения при визитата си в Сардиния и продължиха негативната серия от 10 поредни мача без победа на своя съперник.

Гостите забиха по два гола в двете полувремена. През първата част Жан-Виктор Макенго откри резултата в 4-ата минута, а Жерард Деулофеу удвои в 45-ата. През втората част Нахуел Молина в 50-ата и отново Деулофеу в 69-ата минута довършиха съперника.

На всичкото отгоре Каляри завърши мача в намален състав, след като Разван Марин си изкара втори жълт и червен картон в 66-ата минута.

С тази победа Удинезе вече има 20 точки и заема 14-ото място в таблицата. Каляри остава в опасната зона на 19-ата позиция с 10 точки.