Удинезе победи у дома аутсайдера Чезена с 4:1 и излезе на първо място в италианската Серия А преди другите мачове, които ще се играят по-късно днес.

Антонио ди Натале изведе отбора от Удине напред в резултата още в първата минута, но гостите изравниха малко преди почивката чрез бразилеца Едер. Ганаецът Квадво Асамоа върна аванса на "фриуланите" десет минути след началото на втората част.

В 61-ата минута Маурицио Лауро получи червен картон и остави Чезена с 10 души на терена. Това помогна на домакините да достигнат до по-изразителна победа, като сърбинът Душан Баста реши крайния изход от срещата с трето попадение четвърт час преди края.

В 89-ата минута Антонио ди Натале се разписа още един път във вратата на Чезена и оформи крайния резултат 4:1 в полза на Удинезе. След тази победа домакините събраха актив от 35 точки на първото място, а Милан и Ювентус са с точка по-малко и един двубой по-малко. Чезена пък е на предпоследната 19-а позиция с едва 12 точки.