Удиензе и Сампдория направиха зрелищно реми в последния си мач от сезона в Серия А. Двата тима не излъчиха победите, завършвайки при резултат 3:3.

В герой за домакините на стадион „Фриули“ се превърна ветеранът Антонио Ди Натале, който вкара и трите попадения за Удинезе. Стефано Окака, Едер и Сориано пък бяха точни за гостите от Сампдория.

Стефано Окака Чука откри за Самп само след десет минути игра, но с два бързи гола на Ди Натале в 27-ата и 32-ата минути, Удинезе обърна нещата в своя полза.

Гостите обаче показаха завиден характер и в началото на втората част отново взеха преднината, отбелязвайки два нови гола. Първо се разписа Мартинс Едер, който изравни, а Роберто Сориано изведе тима си напред.

Ди Натале обаче имаше последната дума в спора. Нападателят се разписа минута преди края, за да подели точките в мача.

Така Унидезе приключи сезона в Серия А на 13-то място с актив от 44 точки, докато Сампдория е 12-ти с точка повече от днешния си съперник.