Интер направи равен със Сампдория – 0:0, но това бе достатъчно на „нерадзурите” да се класират на финал в турнира за Купата на Италия. Отборът на Роберто Манчини спечели първата среща с 3:0 и още тогава си осигури място в спора за трофея.

Куриозното е, че Интер ще срещне Рома за трета поредна година във финала за Купата.

Интер излезе на терена на „Джузепе Меаца” с идеята да запази сили и в по-голяма част от мача предоставяше владението на топката за гостите. Сампдория обаче нямаше много възможности за гол.

Хулио Круз бе близо до откриване на резултата в първото полувреме, но ударът му бе спасен от Кастелаци. За Самп, Маджио пропиля най-изгодните положения преди почивката. Бурдисо имаше шанс да открие резултата в заключителните минути, но прати топката в аут след центриране на Гросо.

Картината остана същата и през второто полувреме. Сала би извън вратата от добра ситуация, но Интер създаде повече опасности чрез Круз и Рекоба.

Интер е и настоящият носител на Купата на Италия, и от предишните си две срещи с Рома на финал през 2005 и 2006 има две победи. Римските „вълци” все още водят в генералното класиране, като са печелили трофея седем пъти, срещу пет на Интер.

Първият мач от финалите е Рома - Интер на 18 април, а реваншът Интер - Рома е на 19 май.