Старши треньорът на Рома Руди Гарсия призна, че е наясно със съдбата си и не може да иска нищо повече.

„Римските орли“ допуснаха поредната издънка в последните кръгове на италианското първенство, след като завършиха 3:3 при гостуването на Киево. Рома водеше с 2:1 на полувремето, а пет минути преди края на мача резултатът бе 3:2 в полза на „джалоросите“.

„Не мога да искам нищо повече“, сподели Гарсия след срещата.

Все пак французинът изрази оптимизъм, че ще има последен шанс да изведе Рома срещу Милан в предстоящото дерби от 19-ия кръг на Серия А, което е в събота на стадио „Олимпико“.

Последната дума относно съдбата на Руди Гарсия обаче е на борда на директорите на клуба и най-вече на президента Джеймс Палота.

Очаква се те да обявят своето решение в следващите 24 часа.

Фаворити да наследят Руди Гарсия на треньорския пост в Рома са Лучано Спалети, Валтер Мадзари и Андре Вилаш-Боаш.

Малко вероятно изглежда към момента ръководството на Рома да убеди Жозе Моуриньо да поеме отбора, въпреки че Джеймс Палота не крие своя интерес към Специалния.