Бившият наставник на Интер Джан Пиеро Гасперини анулира договора си с Палермо за втори път от началото на сезона. Последният престой на наставника при сицилианци продължи само 2 седмици, с което той отвори вратата за четвъртата треньорска смяна в закъсалия тим от Серия А.

Най-вероятно на горещия стол ще седне Джузепе Санино, който пък бе освободен от поста след първите три кръга от настоящия сезон. Така сицилианци на практика ще имат по-голям брой треньорски промени, отколкото победи в елита (три-б.р.).

Този път Гасперини напусна само след два мача – нулево равенство срещу Торино и загуба срещу Сиена с 2:1 през изминалия уикенд.

За четвърт век начело на Палермо президентът Маурицио Дзампарини е уволнил 35 наставника, а общо клубът е воден от 43-ма различни специалисти. От началото на сезона в Серия А това е 13-ата треньорска рокада.