Като домакин отборът на Удинезе победи Рома с 2:0 в първия двубой от 13-ия кръг на Серия А и излезе начело в подреждането в Италия.

Десетина минути преди края мачът на стадион Фриули вървеше към нулево равенство, но в 79-ата идолът на феновете в Удине Антонио Ди Натале разпечата вратата на вълците след асистенция на Джампиеро Пинци.

Минута преди края Пабло Армеро намери на добра позиция Маурисио Исла и чилиецът не пропусна да довърши окончателно тима на Луис Енрике.

Победата изкачи Удинезе на върха в класирането в Калчото преди съботния сблъсък между досегашните лидери Ювентус и Лацио в Рим. Фриуланите имат актив от 24 точки, с две повече от следващите ги и със 7 повече от тима на Рома, който е пети.