Отборът на Тотнъм нанесе тежко поражение на Интер в контролна среща. „Шпорите“ се наложиха с 6:1, а резултатът се явява притеснителен за наставника на „нерадзурите“ Роберто Манчини.

До момента в контролите си италианският гранд има само една победа – над Солт Лейк Сити с 2:1. Момчетата на Манчини записаха и две ремита срещу ВСГ Ватенс 0:0 и Естудиантес 1:1, а в останалите си проверки, преди Тотнъм, Интер загуби от ЦСКА-София с 1:2, от ПСЖ с 1:3 и от Байерн Мюнхен с 1:4.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, а английският състав поведе още в 5-ата минута след попадение от дузпа на Хари Кейн. Иван Перишич изравни след комбинация с Банега в 24-ата минута.

Тотнъм излезе отново напред в 40-ата минута, Ерик Ламела завърши подаване на Хари Кейн – 2:1.

След почивката Деле Али направи аванса на Тотнъм още по-внушителен. Винсънт Янсен насочи добър пас към Деле Али, който направи 3:1 в 52-ата минута. Пет минути по-късно добро взаимодействие между Ерик Ламела и Хари Кейн завърши с попадение на последния, което се яви и негово второ в срещата – 4:1.

В 65-ата минута Винсънт Янсен направи 5:1 след асистенция на Деле Али, а Харисън оформи крайното 6:1 в 77-ата минута, възползвайки се от подаване от Ерик Ламела.