Рома постигна доста трудна победа с 2:1 при домакинството си на Наполи от седмия кръг на Серия А.

Старши треньорът на „вълците” Клаудио Раниери бе засипан със сериозни проблеми още в началото на мача, когато трябваше да извърши две принудителни смени. Марко Мота се контузи и бе заменен от Касети, а вратарят Жулио Сержио получи също травма и на негово място в игра се появи Богдан Лобонт.

Наполи се възползва от хаоса в състава на Рома и поведе в резултата в 25-та минута, когато се разписа Есекиел Лавеци.

Все пак звездата на „вълците” Франческо Тоти блесна и с две попадение донесе победата на Рома.

Принца на Рим се разписа първо в 37-та минута, победното му попадение падна в 63-та минута.

Другият отбор от италианската столица Лацио се добра до една точка при гостуването на Фиорентина, като двата отбора завършиха 0:0.