Отборът на Торино изненадващо отстрани Фиорентина на осминафиналите в турнира за купата на Италия по футбол. Биковете надделяха с 1:0 с гол на нападателя Роландо Бианки в 19-та минута.

Бианки се разписа след подаване на Томазо Ваилати и донесе първия успех за Торино под ръководството на новия наставник Валтер Новелино, заменил Джани де Биази преди повече от седмица.

Домакините имаха доста възможности за изравняване. В края на първото полувреме защитникът Мануел Паскуал стреля с глава малко над гредата. През втората част виолетовите имаха надмощие, но то не доведе до изравнителен гол.

Така Торино продължава напред и на четвъртфиналите ще срещне Лацио, елиминирал по-рано Милан.

Носителят на трофея Рома също се класира напред след успех с 2:0 като домакин на Болоня. Успехът дойде след два гола на Мирко Вучинич в 83-та и 86-та минут.

Последните два осминафинала Интер - Дженоа и Наполи - Катания са през януари.