Торино победи с 1:0 тима на Емполи с 1:0 в среща от 16-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение отбеляза Дуван Сапата (25). Успехът изкачи торинци в горната половина на класирането, докато поражението остави съперника в зоната на изпадащите.

Домакините поведоха в 25-ата минута, когато Раул Беланова получи страхотен пас на десния фланг, нахлу в наказателното поле и качи топката на главата на Сапата. Корумбийският нападател с лекота матира стража на гостуващия тим - Етрит Бериша за 1:0.

Само пет минути гол на гостите бе отменен заради засада след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR. Четвърт час по-късно Либерато Какаче прати топката във вратата на Торино, но попадението отново беше отменено. През втората част домакините пък на два пъти имаха  претенции за дузпи, но реферът ги подмина.