Българският национал Александър Тонев беше титуляр за своя Кротоне при поредното поражение, което „питагорците” записаха в Серия А. В 16-ия кръг тимът на българина отстъпи с 1:2 при гостуването срещу Сасуоло.

27-годишният Тонев остана на терена до последната минута, ала общо взето целият тим на гостите не направи възможно най-силния си мач. До почивката Кротоне някак устоя на натиска на домакините и успя да се оттегли при нулево реми.

Почти веднага след подновяването на играта обаче „неровердите” излязоха напред. В 49-ата минута Матео Политано изпрати чудесно центриране от левия фланг, а Едоардо Голданига се извиси при първа греда и с глава стреля неспасяемо по диагонала – 1:0.

В 61-ата ситуацията на Кротоне се влоши още повече. Доменико Берарди получи топката отляво по фланга и тръгна на пробив през центъра. Звездата комбинира с Политано, който показа хубав финт пред дъгата, за да се освободи от пазача си. Последва изключителен фалцов шут, който влетя в горния ляв ъгъл за 2:0.

Кротоне успя да се върне в мача 6 минути по-късно. Младият Роландо Мандрагора изпрати уж обречено центриране към вратарското поле, където Анте Будимир понатисна Франческо Ачерби, а централният бранител с гърди си отбеляза автогол – 2:1.

В предпоследната минута от редовното време Сасуоло можеше да реши всичко . Марио Симприси направи наивна дузпа, ала опитният Алесандро Матри се изложи. Бившият играч на Ювентус опита да стреля прекалено точно и в крайна сметка не улучи вратата.

Във временното класиране Кротоне се смъкна до 17-ата позиция след 3 поредни загуби и едва 12 точки на сметката си. 18-ият СПАЛ е само на точка зад Александър Тонев и компания. Сасуоло не е в кой знае колко по-добра позиция – 15-о място и 14 точки.