СПАЛ Ферара победи с категоричното 4:0 като гост Киево в двубой от 35-ия кръг в италианския шампионат.  Фелипе се разписа в осмата и в 55-ата минута на мача. Между двете му попадения точен във вратата на отбора от Верона беше Серджо Флокари в 47-ата минута, а Ясмин Куртич оформи крайния резултата девет минути преди изтичане на редвното време на двубоя.

СПАЛ има актив от 42 точки на десето място в класирането и си гарантира оставането в елита и през следващия сезон. Гостите от Ферара постигнаха четвъртия си успех в последните шест мача. Киево отдавна загуби мястото си в Серия А и догодина ще играе във втора дивизия.

По-късно тази вечер Удинезе приема Интер Милано. В неделя Рома гостува на Дженоа, а Наполи е домакин на Каляри./БТА