Отборът на СПАЛ надделя с 2:0 над Рома в мача от 9-ия кръг на Серия А и така спря серията от 4 успеха на „вълците“ във всички турнири. С голове на Андреа Петаня и Кевин Бонифаци СПАЛ прекъсна слабата си серия от 4 поредни поражения и отново усети вкуса на успеха.

Рома влезе добре в мача, като в 17-ата минута домакините организираха първата по-сериозна опасност. Един Джеко получи страхотно подаване в наказателното поле, спря си добре и отправи изстрел, но Ваня Милинкович-Савич направи отлично спасяване.

В 36-ата минута Алесандро Флоренци връхлетя върху една центрирана топка в пеналта, но стражът отново демонстрира котешки рефлекс.

Минута по-късно събитията се пренесоха в другото наказателно поле, където главният рефер Лука Пайрето видя нарушение на Лоренцо Пелегрини спрямо нахлуващ  съперник отдясно и посочи бялата точка. Петаня си заложи и с прецизен изстрел към долния ляв ъгъл направи 1:0.

Второто полувреме започна с чудесна атака за Рома. Един Джеко бе оставен на опасна позциия в 55-ата минута, но не съумя да нанесе точен изстрел. Минута след това СПАЛ удвои аванса си. При центриране от ъглов удар отляво по атаката на гостите, Кевин Бонифаци надскочи всички и с глава оформи 2:0.

„Вълците“ имаха превъзходна възможност да намалят в 68-ата минута, когато Лоренцо Пелегрини отправи обещаващ удар, който обаче се отби в десния стълб.

СПАЛ остана с човек по-малко в 75-ата минута. Ваня Милинкович-Савич реагира глупаво. Той се изнерви след появила се втора топка на терена, която изхвърли към трибуните, а съдията му вдигна втори жълт картон. Това се случи само секунди, след като арбитърът бе преупредуил стража за първи път официално.

В класирането Рома е на шестото място с 14 точки, а СПАЛ е 13-ти с 12.