Рома и Лион наказаха зрителите на „Олимпико” в Рим, завършвайки 0:0 в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Мачът бе изключително слаб с много малко голови положения пред двете врати.

Римските „вълци” и френският шампион не направиха нищо запомнящо се през първата част на двубоя. Напротив – преобладаваше грубата игра. Реферът Майк Райли, който шефът на Левски Тодор Батков окачестви като „британски хомосексуалист”, извади 6 жълти картона през тази първа част – 4 за домакините и 2 за гостите. Италианците завършиха полувремето без точен удар в очертанията на вратата на Лион, докато французите се отчетоха с два – на Жуниньо Пернамбукано и Сидни Гову.

Второто полувреме започна с лек натиск на гостите, който се изрази в далечни удари на Тиаго и Фред. Римляните отговориха с тупалка на Симоне Перота – отново далеч от очертанията на вратата. Домакините стигнаха до първия си удар рамката на Купе едва в 62-та минута, когато Тоти стреля от пряк свободен удар, но френският вратар спаси. Майк Райли пък направи жълтите картони 11, показвайки още 4 за домакините и 1 за гостите.

Наставникът на римските „вълци” Лучано Спалети започна мача със следния състав: Дони – Панучи, Мексес, Ферари, Тонето – Тадей, Де Роси, Писаро, Мансини, Перота – Тоти

11-те на Жерар Улие: Купе – Клерк, Крис, Скилачи, Абидал – Тиаго, Тулалан, Жуниньо – Гову, Фред, Малуда.

Реваншът е на 6 март на „Стад Жерлан” в Лион.