Отборът на Лацио започна годината по-кошмарен начин, допускайки разгром с 0:4 като гост на Сиена в мач от 17-ия кръг на италианската Серия А. Така столичани пропуснаха отлична възможност да се доближат само на точка от лидерите Ювентус и Милан.

Резултатът в мача бе открит още в 11-ата минута. Матиа Дестро реализира след самостоятелна акция, за да даде преднина на домакините. В 35-ата минута футболистите на Сиена стигнаха до дузпа, която бе превърната в гол от Емануеле Калайо. Отново той, в последните секунди на първата част, покачи на 3:0, като голът отново бе от наказателен удар. Дузпата бе отсъдена за нарушение на вратаря Бисари, който получи и директен червен картон.

През втората част, с човек по-малко на терена, силите на гостите не стигнаха дори за почетно попадение. Крайният резултат в срещата бе оформен от Дестро девет минути преди последния съдийски сигнал.

По-късно тази вечер е двубоят Интер - Парма.