Сиена победи Реджина с минималното 1:0 в първата среща от 19-я кръг на италианското първенство. Единственият гол в мача падна едва през второто полувреме – в 75-та минута, и бе дело на превърналият се в златна резерва за домакините Марио Фрик.

До този момент играчите на Реджина все още таяха надежда, че могат да спечелят трите точки, с които поне малко да улеснят положението си, тъй като се намират в зоната на изпадащите тимове.

Сиена обаче се оказа по-съобразителния отбор, който реализира, за да се поздрави с успеха след последния съдийски сигнал.

Така след края на мача, Реджина остава на незавидната предпоследна - 19-та позиция в Серия А, докато Сиена е на 13-о място с 22 точки.

Другият двубой, който ще се играе по-късно тази вечер, е между тимовете на Милан и Фиорентина.